Pies cavalier king charles spaniel – łagodny i pełen gracji kandydat na towarzysza rodziny

Pies cavalier king charles spaniel wśród malowniczej zieleniCzuły, delikatny, wrażliwy i pozbawiony agresji pies z pewnością jest w kręgu zainteresowań niejednej rodziny poszukującej właściwego dla siebie pupila. Idealnym kandydatem na psa rodzinnego jest cavalier king charles spaniel. Niewątpliwie będzie on niezastąpionym towarzyszem wycieczek oraz kompanem do zabaw z dziećmi. Ten zupełnie pozbawiony lęku i agresji pies, jest doskonałym towarzyszem również dla osób starszych, którzy potrzebują nieco więcej spokoju, ale jednocześnie sporej dawki radości i czułości.

Przedstawiciel tej rasy potrafi kochać i okazywać swe uczucie domownikom. Nie odstępuje na krok swych opiekunów, uwielbia pieszczoty i głaskanie. Pies cavalier king charles spaniel cechuje się niezwykłą zdolności adaptowania się do nowych sytuacji. Potrafi dostosować sie w zasadzie do każdych warunków bytowych. U boku osób troszczących się o niego będzie czuł się dobrze zarówno w ciasnym mieszkanku, jak i w dużym domu z ogrodem. Dla niego liczy się bliskość z człowiekiem, towarzystwo, wspólnie spędzany z rodziną czas. Źle znosi samotność, zamykanie w kojcu czy odtrącenie właściciela.

Ten nieduży pies ceni sobie wygodę, uwielbia drzemki w wygodnych fotelach i na łóżkach. W mieszkaniu zachowuje się spokojnie i cicho, w zasadzie niewiele szczeka. Natomiast na spacerach, podczas zabaw na świeżym powietrzu staje się wulkanem energii, uwielbia wówczas biegać i bawić się z opiekunem. Dodać tu należy, że pies cavalier king charles spaniel był niegdyś psem myśliwskim. Mimo stuleci spędzonych na dworach instynkt ten wciąż posiada. Nic więc dziwnego, że potrafi niewiarygodnie wysoko skakać, kocha sport i zabawy ruchowe.

Przedstawiciel tej rasy cechuje się dużą uległością wobec człowieka i innych, silniejszych od niego zwierząt. Dlatego należy pamiętać, by chronić go przed dominacją większych osobników, a nawet dzieci, które jeszcze nie potrafią należycie zajmować się zwierzęciem. Pies cavalier king charles spaniel toleruje psy innych ras, a nawet zwierzęta innych gatunków. Bezkonfliktowo bowiem żyje nawet z kotami, fretkami czy białymi szczurami.

Jest typem wrażliwca, nie lubi krzyku i hałasu, toteż nie należy podnosić na niego głosu. Nie jest zazdrosny ani uparty. Podczas szkolenia wymaga czułości, zrozumienia, spokoju i łagodnej perswazji, a szybko pojmie, czego od niego się oczekuje.

Największym atutem psa cavalier king charles spaniel z pewnością jest jego charakter, czyniący z niego idealnego towarzysza rodziny.

Dodaj komentarz